Chata na końcu świata - "Die Hütte am Ende der Welt"
             
Die Seite wird überarbeitet. Wir bitten um Geduld.
współrzędne geograficzne Chaty na końcu świata:
54°21’22,16” N; 22°41’45,73 E
 
Polecamy dojazd prywatnym samochodem.
Dojazd publicznymi środkami transportu nie jest prosty ze względu na rzadkie kursowanie autobusów PKS łączących Żytkiejmy z okolicznymi miastami tj. Suwałkami i Gołdapią.
 
Żytkiejmy znajdują się przy drodze wojewódzkiej nr 651 Gołdap - Szypliszki
 
Położenie Żytkiejm w północno-wchodniej Polsce:
 
 
 
Położenie "Chaty na końcu świata" w Żytkiejmach:
 
 
PKP
W Żytkiejmach nie ma linii kolejowej. Pociągiem można dojechać do Suwałk lub Ełku (w sezonie letnim również do Olecka), gdzie należy przesiąść się do autobusu PKS.
  • z Suwałk kursują bezpośrednie autobusy PKS do Żytkiejm (uwaga! kursów nie ma dużo, należy wcześniej sprawdzić aktualne połączenia np. na stronie PKS Suwałki - sprawdzamy kierunek Żytkiejmy lub Gołdap przez Żytkiejmy; lub na stronie e-podróżnika)
  • z Ełku oraz Olecka należy dojechać autobusem PKS do Gołdapi i dopiero z Gołdapi autobusem do Żytkiejm. W związku z tym, że Gołdap nie ma osobnej strony internetowej z rozkładem jazdy autobusów polecamy korzystanie z rozkładów jazdy na stronie e-podróżnika
 
PKS
Do Żytkiejm można dojechać bezpośrednio autobusem PKS z Gołdapi lub z Suwałk. Jednak kursów nie ma dużo, więc należy wcześniej sprawdzić aktualne połączenia (np. na stronie e-podróżnika). Zarówno do Gołdapi jaki i do Suwałk można dojechać bezpośrednimi autobusami dalekobieżnymi z wielu miast Polski.
 
powered by prot Hosting